http://mysand.msnyou.com/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üye Girişi Yapmak İçin =] En Alta İnin xD

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sansar Salvo !! Psikopat YAZAR !!

YazarMesaj
sten-ut
Çaylak Üye
Çaylak Üye

Erkek

Sansar Salvo !!  Psikopat YAZAR !! Empty
MesajKonu: Sansar Salvo !! Psikopat YAZAR !!   Sansar Salvo !!  Psikopat YAZAR !! Icon_minitimePaz 7 Ara. 2008 - 20:48

Sansar Salvo Dream Dergi Röportajı

Adrenalin´in çıkışını geciktirmeyi düşünmenin sebebi neydi?

Bir rahatsızlığım oldu ve albümü 10 şarkıda bitirmek zorunda kaldım.Cennet Müzik´e teslim ettim,yasal işlemleri bekledik.Nedense çok uzadı,bende ertelendiğini açıkladım.Fakat bir süre sonra CD´ler basıldı,bandröller geldi,dağıtımcıya gitti.Dağıtımcıyla anlaşamadık depodan CDleri aldık,kendimiz dağıttık.

Adrenalin albümünü bizlere anlatır mısın?

Adrenalin´den önce internet albümleri yayınlıyordum ama bunlar genelde yaptığım kayıtların toplanmış hali falan oluyordu.Adrenalin´de dedim,parçaların üzerine düşeyim bunları bandröllü yayınlayayım.Çeşitli stüdyolarda kayıtları yaptık,uğraştık.Sonuçtada müthiş olmasada hayli tatmin edici bi sonuç aldık.

Genelde hayatın karanlık tarafını anlatıyorsun.Şarkı sözlerini nasıl oluşturuyorsun?Nasıl bir ruh halile yazıyorsun?

Belli olmuyor her zaman söz yazabilirim.O sorun değil.Anlattığım şeyler güncel olan ve sürekli televizyonde,sokakta gördüğümüz şeyler olduğundan materyal bulmak zor değil.

Türkiye´de rap yapanların sayısı her geçen gün artıyor ama belli isimler dışında bandröllü albüm çıkaran rapçi sayısı çok az.Bunu neye bağlıyorsun?

Hem yasal zorluklar var hem şirket problemi.Şirketler eskiden rap ile ilgili değildi.Şimdi fazlasıyla ilgililer ama daha populer soundlar bekliyorlar.Bizim rapçilerin soundları underground olduğu için genelde şirket bulamıyorlar.E kendi özgün müziğimizi yapmamız için de kendi plak firmalarımızın olması gerekiyor.Diğer ülkelerdeki MC´lerin,grupların çoğunun olduğu gibi..

Adrenalin gibi,sonraki çalışmaların da sound olarak underground mı olacak?

İkinci albümümde underground ve mainstream soundları bir arada kulllanmayı düşünüyorum.Tabii ki farklı parçalarda.Yani klüpte dağı dinleyebileceğin beatler olacak ama sözler ve konsept aynı.50 Cent denemezde,The Game gibi düşünün.Klasik East soundlu parçalarımın yanında West beatlerde olacak ama lirikalite aynı kalacak tabii ki.

Türkiye´de ki Rap müziğin geleceğini nasıl görüyorsun?

Yeni neslin çoğunluğunun Rap dinlediğine inanıyorum,şu son 2-3 yıldır özellikle.Bunda Ceza´nın payı büyük.Başka rapçileri de tanıyor insanlar.Umarım ki ileride gerçek bir sektör olacak Türkçe Rap.

İnternette dinleyicilerine ulaştıktan sonra bandröllü bir albüm çıkartıyorsun ve insanlar albümü bedava edinmeyi tercih ediyorlar.İnsanların bu tavrı konusunda ne düşünüyorsun.

Bunun önüne geçemezsiniz,kimseye kızmıyorum.Ama şunu unutmasınlar ki download edip dinlediğiniz şarkının ne ses kalitesi aynıdır,ne de mp3 dinlemek bir albümün kapağını açıp CDyi takmaya benzer.Endüstri değişiyor.Dijital label´ların dönemi başlayacak.Promosyonuna abanılmış sahte sanatçılar karşısında,küçük şirketlerdeki gerçek sanatçıların daha fazla şansları olacak ve albüm çıkartmak kolaylacak.

Sansar Salvo MySpace

Forumda yorum yazmak için tıklayınız.

Sansar Salvo !! Psikopat YAZAR !!
1 sayfadaki 1 sayfası